Dovolenka na Liptove

Vyjsť si s priateľmi na prechádzku do lesa, nazbierať huby, natrhať deťom na záhrade maliny a večer si posedieť na záhrade viac ako storočného domčeka pri grile alebo zrelaxovať v horúcej kadi či oddychovať v súkromí v apartmáne pred pieckou. Hybský dom je dovolenka, ktorá vás vráti k prirodzenosti, tradícií a udržateľnosti. 

Iná doba – iná dovolenka. Dnes si chcú ľudia oddýchnuť a zabaviť sa a pritom zostať na samote v dosahu prírody. Náš domček je v tomto unikát. Apartmánový dom spája tradičné prostredie liptovskej dediny obklopenej horami a prírodou so všetkým, čo poskytuje moderná doba. Dva samostatné apartmány sú skvelým miestom pre aktívny oddych počas celého roka.

Apartmány sú umiestnené vo viac ako 100-ročnom liptovskom dome v pamiatkovej zóne dedinky Hybe. Od pôvodného majiteľa Miša dom prešiel veľmi citlivou obnovou s úctou k jeho pôvodnej histórii. Ide vlastne o dva spojené domy, ktoré patrili bohatým gazdom s jedinečným podkrovím tvoreným tehlovou klenbou, ktorá mala v minulosti zabezpečiť dom pred prípadným požiarom. Pôvabný modrý dom patrí do registra pamiatkového fondu. Nachádza v zóne kultúrneho bohatstva. Je v srdci dediny a zároveň v náručí prírody.

Ako bolo vyššie spomenuté, domček disponuje dvoma plne zariadenými apartmánmi, ktorých oddeľuje chodba so spoločným vstupom. Jeden sa volá Čertovica, druhý zase Dereše. Hádate dobre, ak si myslíte, že sú pomenované po známych miestach v neďalekých Nízkych Tatrách. Každý z apartmánov je veľkosti približne 70m² a disponuje veľkou obývacou izbou, plne zariadenou kuchyňou, menšou spálňou a sociálnym zariadeniam so sprchou. Samozrejmosťou je bezplatná WIFI sieť. Romantiku pobytu umocní praskajúci oheň vo veľkej kachľovej peci, ktorá dominuje apartmánu Čertovica. Apartmán Dereše sa môže pochváliť síce menšou pieckou, ale zato má výhľad na dedinu a hory. Ak je vás viac, máte možnosť si prenajať celý dom.

Nie je to len o prespávaní v apartmánoch

Tým najväčším bonusom pre rodiny, či partie priateľov, je vidiecky dvor s krásnym výhľadom vrcholky Západných Tatier. Tam môžu hostia tráviť hodiny pozorovaním bocianieho hniezda, alebo sa osviežiť v drevenej kúpacej kadi s pecou, či len tak si nazbierať v záhrade v štýle permakultúry ríbezle, maliny a jablká. Pôvodnú záhradu so starými odrodami stromov, ovocných krov a rastlín tu udržiavajú bez chémie a rôzných neprirodzených zásahov. Jej súčasťou sa stalo novozaložené kompostovisko pod starou jabloňou.

Hybský dom je ideálnym miestom na predĺžený víkend alebo aj celú dovolenku. Ubytovanie v priestrannom apartmáne ponúka všetko, čo človek potrebuje na to, aby sa cítil príjemne a komfortne. Plne vybavená kuchyňa je ideálna na dovolenky s deťmi. Majitelia sú úžasní. Od prvého momentu viete, že do domu vložili celé svoje srdcia a to teplo na vás bude dýchať z každého kúta. Vrele doporučujem.

-Katarína

Na skok všade

Ďalším z dôvodov prečo si hostia z celého sveta vyberajú práve naše ubytovanie je výborná poloha a blízky prístup k diaľnici. Hybský dom je skvelým východiskovým bodom pre výlety a atrakcie do zaujímavých lokalít v rámci Liptova, Nízkych, Západných aj Vysokých Tatier.  Na Štrbskom Plese ste za 30 minút a podobne aj v Jasnej. Dovolenka u nás nie je len športových aktivitách – v blízkosti môžete nájsť aj aquaparky, historické miesta, miesta pre rodiny s deťmi, hrady… Zoznam zaujímavých miest sme pre Vás prichystali v tejto mapkeNáš domček sa síce nachádza v obci so zástavkou s pravidelnými linkami, ale ak chcete efektívne využiť čas a necestovať dlhšie s viacerými prestupmi na okolité výlety, tak vám odporúčame pricestovať autom. Zaparkovať si samozrejme môžete priamo pri dome.

Hybský dom je únikom z ruchu mesta a zároveň návratom k dedinskému spôsobu života na liptovskom dvore. Je to spoznávanie mimoriadne atraktívnej prírody, ale aj tradíciami opradenej dediny, ktorej kedysi patrili výsady kráľovského mestečka. Obec Hybe bola rodiskom takých významných osobností, ako Peter Jaroš,s jeho Tisícročnou včelou čí Dobroslav Chrobák s jeho novelou Drak sa vracia. Z Hýb pochádzali napríklad aj Ondriš Jariabek, Ján Lenko či Ivan Rajniak.

Kto by rád trávil pobyt iba v obci, má v blízkom okolí po ruke všetko, čo potrebuje pre aktívny oddych – zimné bežecké trate, výborné cyklotrasy a turistické chodníky, ktoré sa začínajú už priamo v obci. Dedina je obklopená krásnymi hustými lesmi a lúkami s veľkolepými výhľadmi na celú obec a Západne Tatry, kde si môžete užiť piknik.

-Hybský dom, Top Horeca