Zimná dovolenka v Hybskom dome.

Radi by sme vás pozvali stráviť vaše voľné zimné chvíle u nás – v súkromí, bez nátresku ľudí. Či už chcete zájsť na lyžovačku, skialpovačku, sánkováčku, alebo len stráviť voľný čas so svojou polovičkou, rodinou alebo priateľmi, radi vás privítame.

 

Možnosti ubytovania

Náš domček disponuje dvoma plne zariadenými apartmánmi, ktorých oddeľuje chodba so spoločným vstupom. Jeden sa volá Čertovica, druhý zase Dereše. Hádate dobre, ak si myslíte, že sú pomenované po známych miestach v neďalekých Nízkych Tatrách. Každý z apartmánov ubytuje maximálne 6 hostía je veľkosti približne 70m². Obidva majú veľkú obývaciu izbu, plne zariadenú kuchyňu, menšú spálňu a sociálnie zariadenie so sprchou. Romantiku pobytu umocní praskajúci oheň vo veľkej kachľovej peci, ktorá dominuje apartmánu Čertovica. Apartmán Dereše sa môže pochváliť síce menšou pieckou, ale zato má výhľad na dedinu a hory. Ak ste väčšia skupina, alebo dve rodinky, viete si prenajať aj celý domček. Ubytovať vieme až 12 hostí.

Okrem domu môžete využiť aj našu záhradu s krásnym výhľadom na vrcholky Západných Tatier. Je tu dosť miesta na vybláznenie sa pre deti v podobe guľovačky či stavania snehuliakov. Po dobrej lyžovačke alebo výlete sa môžete zohriať v drevenej kúpacej kadi s pecou pod hviezdami s pohárom dobrého vínka v ruke. Ak počasie dá , možete sa schladiť v snehu. 

 

Aktivity v okolí

Možností na dobrú lyžovačku, skialpovačku, sánkovačku či len prechádzku je v našom okolí neúrekom. A keďže zima nás tento rok prekvapila o čosi skôr, lyžiarske strediská to využili a tie väčšie z nich, Jasná a Štrbské pleso, otvorili sezónu už 2.12.2023. Tatranská Lomnica privíta prvých návštevníkov 16.12.2023. Našou výhodou je práve lokalita. Nachádzame sa približne na polceste medzi Jasnou a Štrbským Plesom, takže počas pobytu sa môžete vydať do obidvoch stredísk a nestratíte veľa času cestovaním. V okolí sa nachádza aj veľa menších stredísk, kde možno nenájdete toľko kilometrov zjazdoviek, ale zato si viac vychnutáte samotnú jazdu vďaka menšiemu počtu lyžiarov na svahu. Výhodou sú tiež aj prijateľnejšie ceny skipasov. Medzi tieto strediská radíme Ski Čertovicu, Opalisko alebo Bačovu Roveň.

Ďalšou obľúbenou aktivitou je bežkovanie. Za dobrých podmienok nájdete bežkárske trate aj priamo v obci alebo hore na Čertovici.

Posledné roky sa nám veľmi rozmohol aj skialpinizmus. Tento šport sme si zamilovali aj my a pochodili sme naozaj veľmi pekne túry v okolí. K takmer každej by sa dal napísať samostnatný blog. V Nízkych Tatrách sa môžete vydať na známe vrchy Chopok alebo Kráľovu Hoľu, ktorá je trocha vzdialenejšia. Keď už sme v Nízkych Tatrách, opäť musím spomenuť Čertovicu, kde viete šľapať po zjazdovke hore na Čertovu svadbu – tu si prídu na svoje aj začiatočníci, keďže výšľap nie je fyzicky ani technicky náročný. Z Čertovice môžete skialpovať aj na Lajštroch a z neho pokračovať krásnu hrebeňovku Nízkych Tatier až na Ďumbier s prestávkou na chate M.R. Štefánika. V Západných Tatrách je veľmi populárna Žiarska Dolina. Vo Vysokých Tatrách sme minulý rok absolvovali napríklad krásny prechod z Hrebienka cez Teryho chatu až do Baranieho Sedla so zjazdom dole na Chatu pri Zelenom Plese. Pri výbere skialpovej túry vám veľmi radi pomôžeme, avšak majte na pamäti, že prvoradá je bezpečnosť.

 

Za oddychom

Priamo v Hybskom dome máte možnosť oddychovať vo vyhriatej virívej kadi na záhrade alebo si objednať masáž v apartmáne. Ak však hľadáte možnosť plávania alebo viac zábavy pre vaše deti, tak určite aquapark Tatralandia alebo vzdialenejšie aquacity Poprad. Dobre si zaplávate aj v neďalekom Liptovskom Jáne v Sorea Máj, kde sa nachádza krytý plavecký bazen, ktorý pochádzka priamo z termálneho prameňa Rudolf.

 

Zaujímavosti v okolí

Ak ste fanúšikmi alpského lyžovania a našej lyžiarky Petry Vlhovej, tak Vás potešíme. Túto sezónu bude Jasná hostiť preteky Svetového pohára zjazdárok a to v obrovskom a špeciálnom slalome 20. a 21. januára 2024. Ak k nám zavítate s deťmi, navštívte Tatranský ľadový dom na Hrebienku, ktorý je otvorený do 14.4.24 a konajú sa tam aj koncerty. Alebo Tatry Ice Master, kde sochári a umelci vytvoria 35 ľadových sôch z 50 ton ľadu počas dvoch dní 27-28.1.24.